2017-10-25

MEDLEMSVECKA 6 - 12 November

Måndag
06.45 Starta veckan starkt med 45 min PT Fys, Marcus coachar er!
09.30 Seniorstyrka med Marcus.
10.10 Senior yoga med Maria.
12.00 Fixa stark core på lunchen! Cx med Annina!
16.15 Yoga Challenge, Jejja utmanar dig med starka positioner.
17.00-20.00 Pt på gymmet! Passa på att fråga våra Personliga tränare om träningstips mm. Dom utför även funktionsanalyser om man vill! Passa även på att väga dig på vår Tanitavåg som kommer finnas uppe på gymmet.
17.45-18.45 Häng med Eva på ett härligt Bodypumppass.
19.00-20.00 Box 60 min! Jocke hjälper dig få till rätt slag och sparkar, tuff konditionsträning och uthållighetsstyrka.
19.30 Vatten Station med Marie. Full fart i bassängen!
20.15 Bodyvive 45 min pulshöjande träning för hela kroppen med Malin.

Tisdag
07.00 BootyXpress med Ellika, fokus på rumpan i 30 effektiva minuter.
12.00 Bodyvive 45 min, kom och kör ett lunchpass med Malin.
16.30 Bootcamp/Yoga, utmana dig själv med starka yogapositioner och kondition ihop med Jejja.
17.00 CX Worx med Ingela. Ett funktionellt och effektivt coreprogram på 30 min.
17.45-18.45 Body Combat med Lizzan & Carro! Ett konditionspass som kombinerar rörelser och positioner från en rad olika självförsvarsdicipliner.
19.00. MRL 30 min. Kom och träna mage, rumpa och lår tillsammans med Yvonne. 19.45 Yoga Peaceful mind med Maria. Ett lugnt yogapass som Maria guidar dig igenom.

Onsdag
06.45 Vinyasa Yoga med Martin. Perfekt start på dagen!
09.30 Senior Jympa 30 min med Malin. Full fart i salen!
10.10 Senior cirkel med Marcus.
12.00 Bootyful 45 min med Lene. Ren styrketräning för rumpan. .
17.00 Bodypump 60 min, ett förkoreograferat styrkepass tillsammans med Ellika.
18.15 CX med Eva. Effektivt pass på 30 min.
18.00 Go hard or go home! Veckans utmaning med våra starka Pt-Killar Henke och Anton, som kör ett crossfit inspirerat pass uppe på gymmet. Endast 8 plaster, först till kvarn!
19.00 Bodystep Surprise 70 min med Ingela.
19.00 Vattenaerobic med Gitte. Ett fartfyllt vattenpass kombinerat av kondition och styrketräning.

Torsdag
06.45 Pt Fys 45 min. Hård intervall baserad träning som Emelie coachar dig igenom. 09.30 Senior yoga, Jejja guidar våra seniorer.
12.00 BootyXpress med Ellika, fokus på rumpan i 30 effektiva minuter.
17.00 Pt Fys 45 min med Emelie.
18.00 Tjejkväll på gymmet. Styrkegenomgång med vår PT Emelie. Bars och Celsius mingel och alla får ett träningsprogram.
18.15 Sh´bam 45 min, Kom och dansa, svettas och ha kul tillsammans med Anna & Lina.
19.00-20.30 Välkommen på Vinyasa Workshop där vi tillsammans går igenom och bryter ner grundläggande övningar och återkommande positioner inom yoga. Så som solhälsningar och andning. Ta chansen att fördjupa dina kunskaper eller att bara påminna dig själv! Varmt välkommna/ Martin

Fredag
07.00 TRX med Marcus.
08.00 Fredagsfeeling Yoga med Jejja.
09.30 Senior Puls, full fart i salen tillsammans med Ulla.
12.00 Body Pump 45min, lunchpass ihop med Mia.
16.30 Sh´bam 45 min, Dansa in helgen med Lina!
17.00 Cykel ”medlemmarnas önskelåtar” 60 min, Eva plockar fram era favoriter!

Lördag
08.15 Bodypump 45 min, starta dagen starkt tillsammans med Lizzan.
9.15 Bodybalance 75 min med lång avslappning och meditation. Eva guidar dig.
10.45 Combat/Vive 60 min. Carro och Malin kör en blandning av Body Combat och Body Vive. Ett fartfyllt pass och träning för hela kroppen.
18.30 Medlemsfest!

Söndag
10.15 Yoga 60 min Jejja
11.30 Familjeträning med Emelie. Här tränar barn och föräldrar tillsammans med lite blandat kondition och styrka som passar alla åldrar. Fokus är att ha kul och röra på sig tillsammans. Från 6 år och uppåt.

Varmt välkomna till en späckad medlemsvecka!

Nyheter

2018-05-01

Sommarkort 90 dagar

2018-03-21

Öppettider Påsk

2018-03-21

Gruppträning Påsk

2018-01-09

PT-utmaningen 2018

2017-04-07

Öppettider i Påsk

2016-06-01

Sommarkort 60 dagar

2016-05-01

Sommarkort 90-dagar

2015-04-30

SOMMARKORT 2015

2014-04-30

PT Duellen 2

2014-02-08

Micke sadlar om!

2014-02-02

Teknikvecka V.6

2014-01-03

PT Duellen

2012-08-27

Söndagsmys på Spa

2012-06-01

Ny hemsida!!